Biegłość w kształcie, proporcji, harmonii barw, rytmie i różnorodności struktur daje swój wyraz w projektowanych oraz wykonywanych przez nas obiektach i przestrzeniach. Pracujemy z dbałością o detal oraz wyrafinowany smak dzieła tak, by jego kształt i użytkowość zbiegły się w jedno Piękno. Rękodzielniczy i artystyczny charakter SPLOT Studio, w połączeniu z rzetelnością i kompleksowym prowadzeniem tematów projektowych, budują unikatową ofertę, skierowaną zarówno do Klientów indywidualnych jak i biznesowych.

Instalacja przedstawiająca autorską interpretację Grobu Pańskiego w postaci czarnego sześcianu i atrybutów Męki Pańskiej na tle ołtarza głównego Kościoła Akademickiego  pod wezwaniem Jana Pawła II, ul. Wesoła 54. w KielcachArma Christi przedstawione są w formie czarnej, sześciennej bryły udrapowanej szkarłatną szatą. Na ścianie frontowej złota korona cierniowa otacza biały dysk..

Arma Christi, 2016
tektura, tekstylia, drewno, juta
projekt i realizacja: Marta Urbanek | SPLOT Studio Projektowe

Kwadrat jako moduł bryły sześcianu symbolizuje porządek świata (cztery strony świata, cztery pierwiastki budujące świat ziemski,  cztery okresy życia człowieka). Kwadrat przewrócony (romb) stanowi o dysharmonii, chaosie, odwróceniu praw i porządków.  Sześcian jako forma skończona wyraża stagnację, zasklepienie się, zamknięcie i znieruchomienie. Pęknięcie w bryle  sześcianu ingeruje w jego strukturę kształtem oraz kolorem. Kształt pęknięcia nawiązuje do cierni korony przypominając, iż cierpienie Chrystusa było konieczne do zbawienia świata. Złota kolorystyka wnętrza sześcianu (pęknięcia) symbolizuje Boskie światło przełamujące monolit grzechu.