Biegłość w kształcie, proporcji, harmonii barw, rytmie i różnorodności struktur daje swój wyraz w projektowanych oraz wykonywanych przez nas obiektach i przestrzeniach. Pracujemy z dbałością o detal oraz wyrafinowany smak dzieła tak, by jego kształt i użytkowość zbiegły się w jedno Piękno. Rękodzielniczy i artystyczny charakter SPLOT Studio, w połączeniu z rzetelnością i kompleksowym prowadzeniem tematów projektowych, budują unikatową ofertę, skierowaną zarówno do Klientów indywidualnych jak i biznesowych.

Lollypop. Tkanina optyczna z wykorzystaniem techniki gobelinu oraz aplikacji szydełkowych i dzianinowych.

Lollypop, 2016
tkanina optyczna (z wykorzystaniem techniki gobelinu oraz aplikacji szydełkowych, dzianinowych)
autor Marta Urbanek

wymiary tkaniny: 98 x 95 cm
przyrząd optyczny 63 cm Ø 5 cm
ekspozytor 10 x 10 x 5 cm

Dziewięć, symetrycznie umieszczonych na płaszczyźnie okręgów, zdradza geometryczną i rytmiczną jednorodność formy. Z pozoru zamknięta i monotonna kompozycja, wzmocniona zastosowaniem lokalnego koloru tła przestrzeni między okręgami i gładkiej bordiury, wymyka się przyjętej konwencji. Każde z kół potraktowane zostało odrębną fakturą oraz odmienną wartością walorową. Trzy z dziewięciu przedstawionych na tkaninie okręgów, zdecydowanie wyodrębnia się z całości. Jedno z nich jest w zawieszeniu, wypadając z kompozycji. Koło pozostawia za sobą jedynie „cień”, który utrzymuje siatkę geometryczną w pozornej symetrii i pozornym porządku.

Przy realizacji tkaniny wykorzystano materiały z odzysku, w tym włóczki z nieistniejącej już Jeleniogórskiej Przędzalni Czesankowej "Anilux".